Shawbeck Table (Set of 2)
$497.97 Original price was: $497.97.$397.97Current price is: $397.97.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083162760
Description
Get ready to fall in love with this table set. Designed for utmost flexibility, the coffee table and end table can be placed seamlessly into a casual or refined setting. The clean-lined design, with soft architectural geometry and a rich classic finish, allows you to mix and match to create an eclectic style statement.
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 19.13 in |
| Color | Brown, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 24″D x 19″H |
"*" indicates required fields
Related products
Navi Queen Sofa Sleeper
| Weight | 202 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 89 × 39 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 89″W x 38″D x 39″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn Nightstand
| Weight | 44.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.05 × 28.77 × 16.16 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Altari Oversized Accent Ottoman
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 20 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 20″H |
Blayze Vase (Set of 2)
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 7.13 × 32.5 in |
| Color | Antique Gray/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7″W x 7″D x 32″H |
Brutus Wall Art
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 48 × 36 in |
| Color | Brown, Grey, Sepia |
| Style | Casual |
| Features | Glass |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 0″D x 36″H |
Drystan King Panel Bed with 4 Storage Drawers
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.25 × 80.5 × 60.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80.5″W x 85.25″D x 60.75″H |
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |