Table Sets
Landocken Table (Set of 3)
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 47.25 × 19.38 in |
| Color | Blue, Brown, Brown/Blue |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 24″D x 19″H |
Darthurst Table (Set of 3)
| Weight | 109 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.25 × 36.25 × 18 in |
| Color | Brown, Grey, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Melamine, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
Deanlee Table (Set of 3)
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.38 × 34.38 × 17.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 34″D x 18″H |
Bolanbrook Table (Set of 3)
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 19.25 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light, Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 19″H |
Caitbrook Table (Set of 3)
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 19.25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 19″H |
Garnilly Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 35.5 × 17.13 in |
| Color | Grey, White, Whitewash |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 17″H |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 18 in |
| Color | Brown, Light Brown/Bronze |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 38″W x 38″D x 18″H |
Shawbeck Table (Set of 2)
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 19.13 in |
| Color | Brown, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 24″D x 19″H |
Trindwick Table (Set of 3)
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.13 × 47.25 × 18.13 in |
| Color | Brown, Brown/Gun Metal, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 25″D x 18″H |
Wadeworth Table (Set of 3)
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 31.5 × 16.25 in |
| Color | Brown, Two-tone |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 32″D x 16″H |
Wilmaden Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 47.63 × 18 in |
| Color | Gray/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 26″D x 18″H |
Looking for a chic and practical way to elevate the style of your living room? We have a great selection of table packs. Tables packs help complete your room by giving you a place to set drinks and magazines while end tables and side tables provide a place to stash TV remotes and display decorative accents.
There are many table styles for living rooms. Find a great selection of coffee, cocktail, end, sofa, and console tables. Look for wood, metal, stone and faux marble tops, and tables with glass inserts. These tables are perfect for setting down food and drinks as well as displaying books and decorative objects. There are dark espresso finishes as well as light wood finishes and paint colors like white, black and gray.
You can even find special items that have storage with lift-top storage compartments that can store throw blankets, electronics, toys, and other knick knacks that you don’t want to have sitting on the ground. And you can create a focal point on your coffee table with a tray, coffee table books, a vase or terrarium, and a small decorative object.
Find items that have timeless wood tones like chocolate, cherry, or espresso, or opt for pieces in striking white or modern silver. Check out our unique combination styles that will make any living room stand out. Find products to match any style or decor. Whether you need a table designed with storage in mind or you’re looking for a specific shape to fit next to your sectional sofa. Browse everything from luxe marble and glass tables to rustic wood and white tables and everything in between. Then add finishing touches to your living space with cozy area rugs and table lamps.