Farmhouse End Table
$368.00 Original price was: $368.00.$288.00Current price is: $288.00.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000081945270
Description
Enhance your living space with the Farmhouse End Table, a perfect match for modern farmhouse decor. This end table combines open storage with chic metal accents, ensuring both style and functionality. Coordinate it seamlessly with our Farmhouse TV and Fireplace Stands for a complete look.
Product Details
| One shelf | Yes |
|---|---|
| No Assembly Required | Yes |
| Made in the USA | Yes |
| Hardware Finish | Forged Iron |
| Wood Type | Knotty Alder Solids and Veneers |
| Dimensions | 24″ × 24″ × 24″ (W×D×H) |
| Cubes | 10 |
| Weight | 75 lbs. |
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Legends Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood |
| Style | Modern Farmhouse |
| Collection | Farmhouse |
"*" indicates required fields
Related products
5023 ~ Bedford Rectangular End Table
Bolanburg End Table
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 25 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 27″D x 25″H |
Cabalynn End Table
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.38 × 24.38 × 24.38 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 24″D x 24″H |