Rencott Coffee Table
$587.97 Original price was: $587.97.$467.97Current price is: $467.97.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083210640
Description
This coffee table’s classic yet contemporary good looks are hard to deny. Softly shaped posts with a light oak finish and wire-brushed wood grain texture lend an organic appeal to your soothing space. Roomy drawers cater to additional storage needs while keeping clutter at bay. Plus there’s plenty of display space on the lower shelf for, ahem, coffee table books.
Additional information
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.13 × 56 × 19.25 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 26″D x 19″H |
"*" indicates required fields
Related products
Tyler Creek Coffee Table with Lift Top
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 20″H |