Valebeck Coffee Table with Lift Top
$547.97 Original price was: $547.97.$447.97Current price is: $447.97.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083304230
Description
To those with an eye for the best in rustic farmhouse living, this two-tone square coffee table doubles up on form and function. Clever split style design pairs a spring lift top with hinged lid revealing a handy storage compartment. Designer touches include plank-effect styling, distress marks and industrial brackets for added character.
Additional information
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Color | Black/Brown, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
"*" indicates required fields
Related products
8 Drawers & Lift Top Cocktail Table – Antique
Cabalynn Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 56.25 × 17 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 30″D x 17″H |