Rencott End Table
$377.97 Original price was: $377.97.$297.97Current price is: $297.97.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083210660
Description
This end table’s classic yet contemporary good looks are hard to deny. Softly shaped posts with a light oak finish and wire-brushed wood grain texture lend an organic appeal to your soothing space. A roomy drawer caters to additional storage needs while keeping clutter at bay. Plus there’s plenty of display space on the lower shelf for treasures from your latest vacation.
Additional information
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.13 × 24 × 24 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 24″H |
"*" indicates required fields
Related products
2 Door End Table – Pueblo
2217 ~ Westport Chairside End Table
5023 ~ Bedford Chairside End Table
Aldwin End Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 24″D x 25″H |
Farmhouse End Table
Freedan End Table
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 22.63 in |
| Color | Brown, Grayish Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 20″D x 23″H |