Back to products
Rainier Ranch Fire Pit Table
$1,399.99 Original price was: $1,399.99.$1,129.95Current price is: $1,129.95.
Rainier Ranch Outdoor End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Experience the perfect combination of durability and style with this outdoor end table. An aluminum frame with a wood-look finish maintains a sleek, contemporary aesthetic, while the sintered stone tabletop adds an element of natural elegance. This delightful companion to your outdoor seating creates an oasis where comfort and beauty thrive.
Additional information
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 23.75 × 22.13 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 24″D x 22″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Beachcroft Outdoor End Table
Beachcroft Outdoor Coffee Table
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Rainier Ranch Outdoor Coffee Table
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.25 × 48.88 × 18.5 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 49″W x 25″D x 18″H |
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |