Triston-Peaks Sofa
$747.97 Original price was: $747.97.$597.97Current price is: $597.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083930610
Description
Transitional and right on trend. This sofa’s upholstery is a delightful change from the ordinary, with hints of soft brown giving the gray hue added depth. It’s punctuated with chic accent pillows in an eye-catching, stylized stripe design. Whether you’re hosting friends and family or relaxing solo, this sofa invites homey, comfortable character into your space.
Additional information
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 90 × 38 in |
| Color | Brown, Suede |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 38″D x 38″H |
"*" indicates required fields
Related products
Double Reclining Sofa 173-30-20
Knox 6N05N Sofa with Nails
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
Corey Manual Space Saver Sofa
| Dimensions | 40.5 × 90 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Manual, Recline |
| Style | Transitional |
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Arlo Power Reclining Sofa
Biscoe Power Reclining Sofa w/Power Headrest
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 88 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 43″D x 42″H |
Deltona Sofa
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 37″H |