O’Phannon Left-Arm Facing Corner Chaise
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This left-arm facing corner chaise is made with polyester upholstery. Pairs with other items in the series to make a sectional.
Additional information
Additional information
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 37 × 38 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 86″D x 38″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Thomas Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Bleckley Armless Chair
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 40″D x 42″H |
Bleckley Power Armless Recliner
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 40″D x 42″H |
Midnight-Madness 2-Piece Sectional
Midnight-Madness 3-Piece Sectional
Tambo 2-Piece Reclining Sectional
| Weight | 335 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 104 × 117 × 38 in |
| Color | Brown, Canyon |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 117″W x 104″D x 38″H |