Deidra Table Lamp (Set of 2)
$239.99 Original price was: $239.99.$189.95Current price is: $189.95.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082434500
Description
Open-ended style. This table lamp offers a strong linear design, with a rustic metal base softened by the textural waves of a chic linen-look shade. We love how the center cutouts keep these table lamps so light and airy.
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.06 × 14.06 × 27.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 27″H |
"*" indicates required fields
Related products
Ceramic Table Lamp
Prova Blue Dipped Ceramic Body Table Lamp with Hardback Shade
Aleela Table Lamp
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.13 × 10.13 × 22.25 in |
| Color | Grey, White, White/Gold Finish |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 10″W x 10″D x 22″H |
Glass & Silver Table Lamp
Whitewashed Ceramic Table Lamp w/ USB
| Dimensions | 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Brown, White |
| Features | Ceramic, Fabric, Metal, USB Charging |
| Style | Transitional |
