Dorrinson 60″ TV Stand
$627.97 Original price was: $627.97.$497.97Current price is: $497.97.
Available To Order
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083483900
Description
With its two-tone finish and minimalist charm, this TV stand with fireplace option is right in tune with your relaxed approach to high style. Beautifully made to accommodate your media equipment, it’s well equipped with adjustable shelving, cutouts for wire management and a pair of glass-front doors that enhance the clean-lined aesthetic. The look is ideal for modern farmhouse and contemporary settings.
Additional information
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 60 × 27.75 in |
| Color | Grey, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 18″D x 28″H |
"*" indicates required fields
Related products
Americana Modern – Denim 63 In. Tv Console
Graceland 63″ TV Stand Console
Joshua Creek 74″ TV Stand Console
Realyn Nightstand
| Weight | 44.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.05 × 28.77 × 16.16 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |