Waterfall Entertainment Base
$1,878.00 Original price was: $1,878.00.$1,498.00Current price is: $1,498.00.
Available To Order
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083318710
Description
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall entertainment console. This striking piece features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes. Meticulously crafted from poplar and rubberwood solids, oak veneers, and a deep ebony finish, this piece is built to be everlasting. The spacious 76” inch top, four storage cabinets with drawers provide ample space for all your entertainment essentials. The graceful namesake waterfall edges give this entertainment console true elegance.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 25.333 |
| Carton Weight | 257.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
Additional information
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 76 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
"*" indicates required fields
Related products
Farmhouse 66″ Fireplace TV Stand Console
Graceland 63″ TV Stand Console
Henry Caramel Leather Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 40 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Henry |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recliner, Zero Gravity |
Wynnlow 63″ TV Stand
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.33 × 63.39 × 25.79 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 20″D x 26″H |