Lonoke Sofa
$997.97 Original price was: $997.97.$797.97Current price is: $797.97.
Trinell Twin Bookcase Bed
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Whether she loves horses or he’s a cowboy at heart, this twin bookcase bed matches their authenticity. Its rustic finish, plank-style details and nailhead trim pay homage to reclaimed barn wood, making for a chic look loaded with charm. Mattress and foundation/box spring available, sold separately.
Additional information
Additional information
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 45.25 × 49.25 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45.25″W x 88″D x 49.25″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
Anarasia Full Sleigh Bed
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.5 × 55.75 × 44.5 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 83.5″D x 44.5″H |
Huey Vineyard Full Sleigh Bed
| Weight | 121.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67.5 × 58 × 44.5 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 58″W x 67.5″D x 44.5″H |
LMCO Home Bungalow Dover Grey Queen Mantel Headboard
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Cottage |
| Collection | Bungalow |
Willowton King/California King Panel Headboard
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 80.91 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 81″W x 4″D x 54″H |
