Trinell Twin Bookcase Bed with 1 Large Storage Drawer
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Whether she loves horses or he’s a cowboy at heart, this twin bookcase bed with under bed storage matches their authenticity. Its rustic finish, plank-style details and nailhead trim pay homage to reclaimed barn wood, making for a chic look loaded with charm. Mattress available, sold separately.
Additional information
Additional information
| Weight | 262 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 45.25 × 49.25 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45.25″W x 78″D x 49.25″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Artisan & Post Cool Rustic Mansion Bed with Footboard Storage in Stone Grey
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Willowton King/California King Panel Headboard
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 80.91 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 81″W x 4″D x 54″H |
Willowton Queen Panel Headboard
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 64.41 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 4″D x 54″H |
