Sanginlane King Panel Bed
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This king panel bed brings a touch of modern farmhouse charm to your home. Its light oak finish and clean lines have a fresh, airy feel, effortlessly creating an inviting atmosphere for a restful night’s sleep. A striking chevron pattern adds texture and visual interest for a fresh take on country living.
Additional information
Additional information
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.75 × 80 × 53 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80″W x 78.75″D x 53″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Dovetail Queen Poster Bed W/ 6×6 FB Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink Queen
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Drystan King Panel Bed with 2 Storage Drawers
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.75 × 83 × 52.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 88.75″D x 52.75″H |
Drystan King Panel Bed with 4 Storage Drawers
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.25 × 80.5 × 60.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80.5″W x 85.25″D x 60.75″H |
LMCO Home Bungalow Dover Grey Queen Mantel Headboard
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Cottage |
| Collection | Bungalow |