Cool Rustic King Mansion Bed With Footboard Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Description: Classic raised panels on the headboard and footboard give the Mansion Bed a look that shows off its heritage while easily fitting in within any decor. Two drawers in the footboard of the bed offer up plenty of convenient storage for extra bedding or even clothing that you need extra space for. Crafted from solid maple; it is a great centerpiece for your bedroom. Width: 80 5/8″ (204.8 cm) Depth: 94″ (238.8 cm) Height: 58″ (147.3 cm)
"*" indicates required fields
You may also like…
Cool Rustic Queen X Bed With X Footboard
Related products
Dovetail Queen Poster Bed W/ 6×6 FB Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Artisan & Post Cool Rustic Mansion Bed with Footboard Storage in Stone Grey
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink King
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Drystan King Panel Bed with 2 Storage Drawers
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.75 × 83 × 52.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 88.75″D x 52.75″H |
Drystan King Panel Bed with 4 Storage Drawers
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.25 × 80.5 × 60.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80.5″W x 85.25″D x 60.75″H |
Huey Vineyard Full Sleigh Bed
| Weight | 121.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67.5 × 58 × 44.5 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 58″W x 67.5″D x 44.5″H |
