Ashley Gallery @ The Outlet
Kambria Swivel Glider Accent Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 30 × 41.25 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Black |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 37″D x 41″H |
Trinell Bedroom Mirror
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.64 × 40.08 × 37.36 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 3″D x 38″H |
Trinell Dresser
| Weight | 203 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.98 × 61.34 × 42.99 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 62″W x 16″D x 43″H |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Drystan Nightstand
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.37 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
Fairen Trail Outdoor Counter Height Dining Table
Hyland wave Outdoor Glider Loveseat
Jembeth 5′ x 7′ Rug
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 1.18 in |
| Color | Brown, Grey, Multi, Yellow |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Maribel Nightstand
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.14 × 22.48 × 24.37 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 23″W x 17″D x 25″H |
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |
Oranford 5′ x 7′ Rug
| Weight | 34.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Owingsville Dining Chair
| Weight | 18.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 17.75 × 37.75 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 18″W x 22″D x 38″H |
Platform Full Roll Slats
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 71 × 53.38 × 0.63 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 53″W x 71″D x 1″H |
Riptyme Swivel Glider Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 32 × 41 in |
| Color | Grey, Quarry |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 42″D x 41″H |