Ashley Gallery @ The Outlet
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Kilkenny 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 63 × 0.35 in |
| Color | Brown, Green, Grey, Multi |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’3″D |
Lambworth 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 15.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 63 × 0.67 in |
| Color | Gray/Cream, Grey, White |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’D |
Lonoke Oversized Chair
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 46 × 40 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 38″D x 40″H |
Lonoke Sofa
| Weight | 138 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 90 × 40 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 38″D x 40″H |
Next-Gen Durapella Power Lift Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 42″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stoneland Power Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 43 × 42 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 41″D x 42″H |
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 23.5 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 24″H |
Treytown Chairside End Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 15.75 × 24 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 24″D x 24″H |
Wadeworth Table (Set of 3)
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 31.5 × 16.25 in |
| Color | Brown, Two-tone |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 32″D x 16″H |
Wilmaden Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 47.63 × 18 in |
| Color | Gray/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 26″D x 18″H |
Zekeman 5’3″ x 7’7″ Rug
| Weight | 16.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91 × 63 × 0.43 in |
| Color | Black/Cream/Gray, Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’7″D |