Sondra Space Saver Recliner
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual, Transitional |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
StellarComfort Artemis Power Lift Chair Recliner (UC562)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recline, Remote, Upholstered, USB |
| Style | Traditional |
Trouper 724 Recliner WALNUT LEATHER
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |
Trouper Wall Recliner-SABLE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Sable |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Wall Hugger |
UC673 5-Zone Power Recliner
| Dimensions | 37 × 32 × 45.5 in |
|---|---|
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Zaynah Rocker Recliner
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
Mcginnis Casual Rocker Recliner with Plush Upholstered Arms
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Chocolate |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Morrison Wall Recliner-INDIGO
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Features | Customizable, Recline, Wall Hugger |
| Style | Transitional |
Reed Rocking Recliner-WALNUT
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Walnut |
| Features | Customizable, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Reed Wall Recliner-NAVY
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Hugger |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
EZ6X00 Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 38 × 32 × 42 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Recline, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Brosmer Rocker Recliner (CHARCOAL)
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Manual Recline, Power, Power Lift, Power Recline, Recline, Rocker, Swivel |
Brosmer Rocker Recliner (COCOA)
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Manual Recline, Power, Power Lift, Power Recline, Recline, Rocker, Swivel |
Collage Rocking Recliner-MOCHA
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
| Detail Color | Mocha |