Draycoll Power Recliner
| Weight | 122 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 40″D x 40″H |
Scranto Reclining Loveseat
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 61 × 41 in |
| Color | Brindle, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 40″D x 41″H |
Abdalah 5′ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 1.57 in |
| Color | Beige/Gray, Brown, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Aldwin Coffee Table With Storage
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
Aldwin End Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 26 × 25 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 24″D x 25″H |
Alisdair Nightstand
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 21.63 × 23.75 in |
| Color | Brown, Reddish Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 24″H |
Alisdair Twin Sleigh Bed
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 41.25 × 47.5 in |
| Color | Brown, Reddish Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41.25″W x 84″D x 47.5″H |
Alphons Reclining Loveseat
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 70 × 41 in |
| Color | Briar, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 70″W x 41″D x 41″H |
Ana Sofia Wall Clock
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 35.75 × 35.75 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 3″D x 36″H |
Anarasia Full Sleigh Bed
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.5 × 55.75 × 44.5 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 83.5″D x 44.5″H |
Augustina Wall Clock
Avenal Park Sofa
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 97 × 40 in |
| Color | Flannel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 97″W x 40″D x 40″H |
Barnsana Power Reclining Sofa
| Weight | 184 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 86 × 40 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 41″D x 40″H |
Bernadate Floor Lamp
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 61.13 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 18″W x 18″D x 61″H |
Bernadate Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.63 × 15.63 × 33 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 16″D x 33″H |