Darthurst Table (Set of 3)
| Weight | 109 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.25 × 36.25 × 18 in |
| Color | Brown, Grey, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Melamine, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 18″H |
Porter Chest of Drawers
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.63 × 58.13 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Boardernest End Table
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 26.63 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 27″H |
Gauntlet Reclining Sofa
| Weight | 206 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 40 in |
| Color | Grey, Sterling |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 39″D x 40″H |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Gauntlet Reclining Loveseat with Console
| Weight | 197 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 67 × 40 in |
| Color | Grey, Sterling |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture, Storage |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67″W x 39″D x 40″H |
Deanlee Table (Set of 3)
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.38 × 34.38 × 17.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 34″D x 18″H |
Gardiner Sofa Chaise
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 101 × 40 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 101″W x 63″D x 40″H |
Wystfield End Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 25 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 25″H |
High Profile Loveseat
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 68 × 41 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 68″W x 45″D x 41″H |
Tyler Creek Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
Willowton Chest of Drawers
| Weight | 167 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 33.86 × 52.72 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 16″D x 53″H |
Hanneforth End Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 22.25 × 24.5 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 22″D x 24″H |