Craftsman Power Chairside Table
$238.00 Original price was: $238.00.$188.00Current price is: $188.00.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082242060
Description
Combining functionality with beauty, our Craftsman accent and media pieces are the perfect addition to any home. With a carefully aged finish, fretwork on the cabinet doors, power units on the chairside tables and desks, and antique hardware, these pieces exude a timeless charm. The easy storage and saturated colors add to their appeal, making them a true treasure for any interior. Whether you’re looking to store your media equipment or display your favorite decor, the Craftsman collection is sure to impress with its exceptional craftsmanship and style.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Craftsman Antique Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
"*" indicates required fields
You may also like…
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Craftsman Antique Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Related products
Bolanburg Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
Tyler Creek Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
1 Drawer Chairside Table – Mita
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Joshua Creek Chairside Table
Rustic Shores Power Chairside Table
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | RS Watch Hill Brown-Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
| Features | Power |