Zuri Oversized Faux Fur Throw Blush/Grey
$79.99 Original price was: $79.99.$59.95Current price is: $59.95.
Available To Order
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:82648990
Description
The Madison Park Zuri oversized throw features a luxuriously soft faux fur and reverses to a solid faux mink. This faux fur throw is the perfect modern update and adds a glamorous accent to your home. This throw is machine washable for easy care and OEKO-TEX certified, meaning it does not contain any harmful substances or chemicals to ensure quality comfort and wellness. Items in the set may come in a rolled or compressed packaging, which will need to be fluffed up or steam ironed before use to remove wrinkles.
Additional information
| Dimensions | 70 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Grey, Pink |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
"*" indicates required fields
Related products
Alexis Comforter Set with Bed Sheets Yellow Queen
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | White, Yellow |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Chloe 100% Cotton Tufted Chenille Lightweight Throw With Fringe Tassel Grey
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional, Vintage |
Ruched Fur Throw Black
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Black |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Ruched Fur Throw Slate Blue
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Sachi Oversized Faux Fur Throw Grey
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Claire 6 Piece Printed Quilt Set with Throw Pillows Full/Queen Multi
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Cassandra 8 Piece Cotton Printed Comforter Set Queen Blush
| Brand | Olliix |
|---|---|
| Color | Pink, White |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Stockholm Color Block Faux Cashmere Throw Taupe
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Brown |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |