Ruched Fur Throw Black
$89.99 Original price was: $89.99.$69.95Current price is: $69.95.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082648910
Description
Add a modern and sophisticated touch to any space with the Madison Park Ruched Fur Throw. This throw features a solid ruched fur pattern, reversing to a faux mink to keep you warm and cozy. Machine washable for easy care, this throw is OEKO-TEX certified, meaning it does not contain any harmful substances or chemicals to ensure quality comfort and wellness.
Additional information
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Olliix |
| Color | Black |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
LMCO Home Bungalow Chest – 5 Drawer Dover Grey/Folkstone
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Cottage, Farmhouse |
| Features | Wood |
| Collection | Bungalow |
Brosmer Rocker Recliner (COUNTRY)
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Manual Recline, Power, Power Lift, Power Recline, Recline, Rocker, Swivel |
Monroe Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Mcginnis Casual Rocker Recliner with Plush Upholstered Arms
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Chocolate |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Jasper Wall Recliner-GARNET
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Red/Burgundy |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
| Detail Color | Garnet |