Carynhurst End Table
$377.97 Original price was: $377.97.$297.97Current price is: $297.97.
Gauntlet Recliner
$438.00 Original price was: $438.00.$348.00Current price is: $348.00.
Kambria Swivel Glider Accent Chair
$878.00 Original price was: $878.00.$698.00Current price is: $698.00.
Available To Order
Calculate shipping price
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083395850
SKU:
A3000207
Categories: Accent Furniture, Ashley Gallery @ The Outlet, Chairs
Tags: ashley furniture, Glider, Outlet, Swivel
Description
Description
Crisp and cool—but not without its own curves—this accent chair lends a quiet confidence to your room. The subtle geometric pattern and slope arm design keep this grownup accent chair feeling youthful.
Additional information
Additional information
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 30 × 41.25 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Black |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 37″D x 41″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Knox 6M00-04N Chair & a Half w/Nails
Cooper 6C00-04 Chair & a Half
| Dimensions | 41 × 44 × 40 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Brett Chair
Knox Chair
Parklynn Oversized Chair
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 47 × 38 in |
| Color | Brown, Desert |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 40″D x 38″H |