Radius – Mega Grey Power Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 37 × 40 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Glider, Power Recline, Swivel, USB |
| Style | Contemporary |
Cooper – Shadow Brown Manual Glider Recliner
Radius – Florence Heron – Powered By Freemotion Power Cordless Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 38 × 41 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Florence Heron |
| Style | Contemporary |
| Collection | Radius |
| Features | Cordless, Glider, Leather, Power Recliner, Swivel |
Gemini – Heather Manual Swivel Glider Recliner
Cooper – Shadow Natural Glider Recliner
Gemini – Ice Leather Manual Swivel Glider Recliner
Gemini – Robust Leather Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Robust |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gemini Leather |
| Features | Customizable, Glider, Leather, Recliner, Swivel |
Gemini – Butterscotch Leather Manual Swivel Glider Recliner
Gemini – Rouge Leather Manual Swivel Glider Recliner
Radius – Burlap Manual Swivel Glider Recliner
Radius – Mediterranean XL Power Glider Recliner
Wynne Swivel Gliding Recliner -SAGE
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 31.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Sage |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Glider, Recliner, Swivel |
Kambria Swivel Glider Accent Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 30 × 41.25 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Black |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 37″D x 41″H |