Claremont 32″ Fireplace
$749.99 Original price was: $749.99.$599.95Current price is: $599.95.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083294260
Description
Introducing the Hearthside Collection, our range of space-saving 32″ fireplaces, expertly assembled and styled to fit any décor. Whether you’re looking to complement our Occasional and Dining room collections or make a statement with a stand-alone piece, Hearthside fireplaces offer unmatched versatility. Each unit arrives ready to use, with a pre-installed log set, large drawer, and intuitive remote and panel controls. Enjoy customizable flame and heat settings and essential safety features for a warm, inviting, and secure environment.
Additional information
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Claremont |
"*" indicates required fields
You may also like…
Claremont Power Chair Side
| Brand | Jofran |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Claremont |
| Features | Power |
Related products
Brosmer Rocker Recliner (COUNTRY)
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Manual Recline, Power, Power Lift, Power Recline, Recline, Rocker, Swivel |
Fairview 4PC Sofa Console
Madison County 4PC Sofa Console Dining Table Set
Nature’s Edge Backless Counter Stool
Rustic Shores Power Chairside Table
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | RS Watch Hill Brown-Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
| Features | Power |
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Craftsman Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |
Philip Chair
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary, Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |