Madison County 4PC Sofa Console Dining Table Set
$1,299.99 Original price was: $1,299.99.$1,049.95Current price is: $1,049.95.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083294040
Description
Introduce relaxed sophistication to your dining area with our Madison County Dining Collection. Crafted with expert care using reclaimed pine and featuring gliding barn door accents, this collection adds rustic charm to your space. The impeccable construction and beautiful design make a statement that is both unique and stylish, creating a warm and inviting atmosphere for family meals or entertaining guests. With the Madison County Dining Collection, you can enjoy a beautiful and functional addition to your home that exudes casual elegance.Product SKU: Barnwood: 1700-78 Vintage White: 1706-78Product Dimensions: Table: 78X18X36 Stools: 18X16X24 inProduct Weight: 113.60 lbs
Additional information
| Weight | 113.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 78 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Barnwood |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Madison County |
"*" indicates required fields
You may also like…
Madison County Harris Coffee Table
Madison County Harris Power Chairside Table
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | Vintage White |
| Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Features | Power |
Related products
Zofa Umber Power Sleep Sofa with Power Headrests & Lumbar/Heat & Massage
| Weight | 349 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 87 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown, Umber |
| Style | Transitional |
| Collection | Zofa |
| Features | Cupholders, Drop Down Table, Heat, LED Motion Sensing Base Light, Lighting, Massage, Memory Foam, Performance Fabric, Pockets, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB Charging, Wireless Charger, Zero Gravity |
Gladiator – Cobalt 6pc Package A (811lphz, 810, 850, 840, 860, 811rphz)
AMISH WORKS 190 BOWMAN GLIDER
AMISH WORKS 194 SLEIGHBACK GLIDER FAWN
AMISH WORKS 195 FOUR POST GLIDER
BEST POWER RECLINER IN STOCK ONLY
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner |