Rowlenstown Chest of Drawers
$1,117.97 Original price was: $1,117.97.$1,057.97Current price is: $1,057.97.
Rowlenstown Queen Poster Headboard
$697.97 Original price was: $697.97.$557.97Current price is: $557.97.
Rowlenstown Queen Poster Footboard
$427.97 Original price was: $427.97.$347.97Current price is: $347.97.
In stock
Calculate shipping price
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083967890
Description
Description
This queen poster footboard is made with hardwood solids, veneers and MDF substrates. Pairs with other items in the series to make a bed kit.
Additional information
Additional information
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 68.38 × 28.38 in |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 68″W x 6″D x 28″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Anarasia Full Sleigh Bed
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.5 × 55.75 × 44.5 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 83.5″D x 44.5″H |
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Artisan & Post Cool Rustic Mansion Bed with Footboard Storage in Stone Grey
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Willowton Queen Panel Headboard
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 64.41 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 4″D x 54″H |
