Drystan Queen Panel Storage Bed and 2 Nightstands
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
When merged in just the right way, rustic and industrial styles can make one happy marriage. Case in point: this queen panel bed with storage with 2 nightstands. A refined take on barn board beauty, its complex, replicated wood grain showcases hints of burnt orange and teal tones for a sense of weatherworn authenticity. Love to read in bed? You’re sure to find the pair of retro-chic light sconces and USB plug-ins on the open-slat style headboard such a bright idea. Underneath the bed: smooth-gliding drawers and open cubbies that accommodate casually cool storage bins.
Additional information
| Color | Brown, Multi |
|---|---|
| Style | Casual |
| Brand | Ashley Furniture |
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Draycoll Reclining Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 40″D x 40″H |
Drystan King Panel Bed with 4 Storage Drawers
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.25 × 80.5 × 60.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80.5″W x 85.25″D x 60.75″H |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |