Claremont Power Chair Side
| Brand | Jofran |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Claremont |
| Features | Power |
Gauntlet Reclining Sofa
| Weight | 206 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 40 in |
| Color | Grey, Sterling |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 39″D x 40″H |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Corey Manual Space Saver Sofa
| Dimensions | 40.5 × 90 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Manual, Recline |
| Style | Transitional |
Gardiner Sofa Chaise
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 101 × 40 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 101″W x 63″D x 40″H |
Polaris – Bizmark Grey Power Reclining Loveseat w/ Power HR
| Dimensions | 41 × 64 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bizmark Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
Willowton Chest of Drawers
| Weight | 167 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 33.86 × 52.72 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 16″D x 53″H |
Galliden Nightstand
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 29 × 26.75 in |
| Color | Brown, Grey, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 27″H |
Valebeck Chairside End Table
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 14 × 25 in |
| Color | Black/Brown, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 17″D x 25″H |
Bolsena Sofa
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 36 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 36″H |
Cooper – Shadow Brown Manual Reclining Console Loveseat
| Dimensions | 38.5 × 75 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Shadow Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Cooper |
| Features | Cupholders, Reclining, Storage, USB Charging |
Liam Rocking Recliner- GRANITE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Granite, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Recliner, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |