Color
Features
Style
Brand
Sort by
Bladewood Recliner
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 40 in |
| Color | Brown, Coffee |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 40″D x 40″H |
SimpleJoy Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 40 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 42″D x 40″H |
Gauntlet Recliner
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 32 × 40 in |
| Color | Grey, Sterling |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 39″D x 40″H |
Darcy Recliner
| Weight | 102.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 42 in |
| Color | Cobblestone, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Microfiber, Recliner |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 42″D x 42″H |
Alphons Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 41″H |
Alphons Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 41 in |
| Color | Briar, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 41″H |
Deltona Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Deltona Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Ballinasloe Rocker Recliner
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 35 × 41 in |
| Color | Grey, Platinum |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Rocker |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 39″D x 41″H |
Newellen Recliner
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 36 × 40 in |
| Color | Brown, Hemp |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 39″D x 40″H |
Collage Rocking Recliner-MOCHA
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
| Detail Color | Mocha |
Frohn Recliner
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 43 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 40″D x 42″H |
First Base Recliner
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Color | Brown, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 40″D x 41″H |
Scranto Rocker Recliner
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Color | Brindle, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Rocker |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 40″D x 41″H |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Load more products
Loading...