Color
Features
Style
Brand
Sort by
Stoneland Recliner
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 43 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 41″D x 42″H |
Riptyme Swivel Glider Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 32 × 41 in |
| Color | Grey, Quarry |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 42″D x 41″H |
MANUAL RECLINER AS IS NO WARRANTY
Hawthorn Rocking Recliner
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Stone |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Recliner, Rocker |
| Style | Transitional |
Navi Recliner
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 42 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 42″H |
Altari Rocker Recliner
WillowBend Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 40 in |
| Color | Brown, Umber |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 40″D x 40″H |
WillowBend Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 40 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 40″D x 40″H |
Stonemeade Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 33 × 42 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 39″D x 42″H |
Stonemeade Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 33 × 42 in |
| Color | Brown, Nutmeg |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 39″D x 42″H |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Frohn Recliner
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Scranto Rocker Recliner
First Base Recliner
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Color | Brown, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 40″D x 41″H |
Load more products
Loading...