Rhodes Lift Recliner
| Dimensions | 37 × 37 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Recliner |
| Style | Transitional |
Radius – Florence Heron – Powered By Freemotion Power Cordless Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 38 × 41 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Florence Heron |
| Style | Contemporary |
| Collection | Radius |
| Features | Cordless, Glider, Leather, Power Recliner, Swivel |
Brosmer Rocker Recliner (COUNTRY)
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Manual Recline, Power, Power Lift, Power Recline, Recline, Rocker, Swivel |
Knight – Butterscotch Leather Manual Reclining Swivel Chair And Ottoman
Gemini – Ice Leather Manual Swivel Glider Recliner
Gemini – Robust Leather Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Robust |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gemini Leather |
| Features | Customizable, Glider, Leather, Recliner, Swivel |
Cassian Leather Rocking Recliner-WALNUT
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Walnut |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Leather, Recliner, Rocker |
Gemini – Butterscotch Leather Manual Swivel Glider Recliner
Gemini – Rouge Leather Manual Swivel Glider Recliner
Quinault Leather Power Reclining Sofa W/ Headrest
| Weight | 259 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 79 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Olive |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, USB Charging, Zero Gravity |
Reed Leather Rocking Recliner- BEIGE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |