Beachcroft Outdoor End Table
$188.00 Original price was: $188.00.$148.00Current price is: $148.00.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082966270
Description
Sporting an easy-on-the-eyes look inspired by driftwood, this end table elevates the art of alfresco living. Beautiful and durable enough for indoor and outdoor use, the high-style/low maintenance table charms with X-leg farmhouse styling, while its thick porcelain tabletop adds a natural complement.
Additional information
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 22.25 × 22.25 in |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Casual |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 23″W x 23″D x 23″H |
"*" indicates required fields
Related products
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Brutus Wall Art
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 48 × 36 in |
| Color | Brown, Grey, Sepia |
| Style | Casual |
| Features | Glass |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 0″D x 36″H |
Elite Park Outdoor Coffee Table
Elite Park Outdoor End Table
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |
Rainier Ranch Outdoor End Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 23.75 × 22.13 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 24″D x 22″H |
Recycled Plastic 30”W x 21”D Rectangular Coffee Table
| Brand | Berlin Gardens |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Polyethylene, Wood |
| Style | Casual |