Kilkenny 5'3" x 7'3" Rug
$199.99 Original price was: $199.99.$159.95Current price is: $159.95.
Guintte 8’2″ x 9’6″ Rug
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Talk about bringing modern pop to a space. With its multilayered geometric design and pleasing palette of black, brown and cream tones, this area rug is decidedly bold without coming on too strong.
Additional information
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 116.75 × 93.25 × 0.5 in |
| Color | Brown, Grey, Multi |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 93″W x 117″D x 0″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Abdalah 5′ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 1.57 in |
| Color | Beige/Gray, Brown, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Abanett 7’10” x 10’2″ Rug
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 122 × 94 × 0.35 in |
| Color | Brown, Green, Grey, Multi |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7’10W x 10’2″D |
Abanlane 5′ x 7′ Rug
| Weight | 31.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 0.28 in |
| Color | Brown, Brown/Cream |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Jossick 7’8″ x 10′ Rug
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 92 in |
| Color | Brown, Cream/Taupe |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7’8″W x 10’D |
Lenlett 7’8″ x 10′ Rug
| Weight | 72.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 92 × 0.35 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7’8″W x 10’D |
South 5′ x 7′ Rug
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 × 0.24 in |
| Color | Blue, Blue/Beige, Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’W x 7’D |
Wyscott 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 26.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 63 × 0.67 in |
| Color | Brown, Grey, Multi |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’3″D |
Wysdale 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 63 × 0.67 in |
| Color | Grey, Ivory/Gray, White |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 5’3″W x 7’3″D |
