Back to products
Trinell Full Bookcase Headboard
$537.97 Original price was: $537.97.$427.97Current price is: $427.97.
Trinell Twin Bookcase Headboard
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Whether she loves horses or he’s a cowboy at heart, this twin bookcase headboard matches their authenticity. Its rustic finish, plank-style details and nailhead trim pay homage to reclaimed barn wood, making for a chic look loaded with charm. Mattress available, sold separately.
Additional information
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 45.16 × 49.02 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 10″D x 50″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink King
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Lancaster County Casual Queen Size Bed In Amish Walnut
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
