Makidern Queen Panel Headboard
$287.97 Original price was: $287.97.$227.97Current price is: $227.97.
Makidern Nightstand
$287.97 Original price was: $287.97.$227.97Current price is: $227.97.
Makidern Queen/King Under Bed Storage
$287.97 Original price was: $287.97.$227.97Current price is: $227.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083967230
Description
Description
This queen/king under bed storage unit is made with engineered wood (MDF/particleboard/plywood) and decorative laminate. Pairs with other items in the series to make a bed kit.
Additional information
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.24 × 80.31 × 14.17 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 81″W x 16″D x 15″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Willowton Queen Panel Headboard
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 64.41 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 4″D x 54″H |
