Drystan Twin Panel Bed
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
When merged in just the right way, rustic and industrial styles can make one happy marriage. Case in point: this twin panel bed. A refined take on barn board beauty, its complex, replicated wood grain showcases hints of burnt orange and teal tones for a sense of weatherworn authenticity. Those who love to read in bed are sure to find the retro-chic light sconce and USB plug-ins on the open-slat style headboard such a bright idea.
Additional information
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 42 × 60.75 in |
| Color | Grey, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 78″D x 60.75″H |
"*" indicates required fields
Related products
Dovetail Queen Poster Bed W/ 6×6 FB Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Lancaster County Casual Queen Size Bed In Amish Walnut
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Willowton Queen Panel Headboard
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 64.41 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 4″D x 54″H |