Drystan Full Panel Bed with 4 Storage Drawers
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
When merged in just the right way, rustic and industrial styles can make one happy marriage. Case in point: this full panel bed with storage. A refined take on barn board beauty, its complex, replicated wood grain showcases hints of burnt orange and teal tones for a sense of weatherworn authenticity. Love to read in bed? You’re sure to find the retro-chic light sconce and USB plug-ins on the open-slat style headboard such a bright idea. Underneath the bed: smooth-gliding drawers and open cubbies that accommodate casually cool storage bins.
Additional information
| Weight | 312 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 57.25 × 60.75 in |
| Color | Grey, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 57.25″W x 78″D x 60.75″H |
"*" indicates required fields
Related products
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink King
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink Queen
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Drystan King Panel Bed with 4 Storage Drawers
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.25 × 80.5 × 60.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80.5″W x 85.25″D x 60.75″H |
Lancaster County Casual Queen Size Bed In Amish Walnut
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
QUEEN BASSETT TUFTED HEADBOARDS* STOCK ONLY* AS IS* 2 COLORS
Willowton King/California King Panel Headboard
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 80.91 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 81″W x 4″D x 54″H |