Drystan Full Panel Bed with 2 Storage Drawers
Order Only
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
When merged in just the right way, rustic and industrial styles can make one happy marriage. Case in point: this full panel bed with storage. A refined take on barn board beauty, its complex, replicated wood grain showcases hints of burnt orange and teal tones for a sense of weatherworn authenticity. Double drawers at the foot of the bed come in mighty handy.
Additional information
Additional information
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.5 × 59.5 × 53 in |
| Color | Grey, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 59.5″W x 83.5″D x 53″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink King
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Drystan King Panel Bed with 2 Storage Drawers
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.75 × 83 × 52.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 88.75″D x 52.75″H |
Huey Vineyard Full Sleigh Bed
| Weight | 121.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67.5 × 58 × 44.5 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 58″W x 67.5″D x 44.5″H |