Beautyrest World Class Medium Firm
| Weight | 69.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 74.5 × 38 × 14.5 in |
| Brand | Beautyrest |
| Color | Gray |
| Mattress Size | California King, Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
| Collection | Beautyrest World Class |
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Hybrid |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Beautyrest World Class Medium Pillowtop
| Weight | 69.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 74.5 × 38 × 15.75 in |
| Brand | Beautyrest |
| Color | Gray |
| Mattress Size | California King, Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
| Collection | Beautyrest World Class |
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Pillow Top |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Beautyrest World Class Plush
Beautyrest World Class Plush Pillowtop
| Weight | 69.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 74.5 × 38 × 16.25 in |
| Brand | Beautyrest |
| Color | Gray |
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
| Collection | Beautyrest World Class |
| Mattress Comfort | Plush |
| Mattress Type | Pillow Top |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Ellawood Plush
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Falls Creek Firm Pillow Top Hybrid
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Falls Creek Medium Hybrid
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sharon Hills Firm Smooth Top Hybrid
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page