Cade Rocking Recliner
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Moss |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Collage Rocking Recliner
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 29.5 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Khaki |
| Style | Contemporary |
| Collection | Collage |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Gemini Ivory Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Ivory |
| Features | Customizable, Glider, Leather, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Kodie Rocking Recliner
| Weight | 84.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33.5 × 45 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Dove Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kodie |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Vail Rocking Recliner
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Vail |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |