Color
Features
Style
Brand
Sort by
Mercer High Leg Power Recliner w/ Headrest
| Weight | 103.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 32 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Pebble |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Morrison Power Rocking Recliner with Headrest and Lumbar-SILVER
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Motion, Power Recline, Power Recliner, Recline, Rocker, USB |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
Morrison Wall Recliner-SILVER
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Features | Customizable, Recline, Wall Hugger |
| Style | Transitional |
Newellen Recliner
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 36 × 40 in |
| Color | Brown, Hemp |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 39″D x 40″H |
Partymate Recliner
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 40 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 40″D x 40″H |
Pinnacle Rocking Recliner -NAVY
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Navy |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Rocker |
Radius Florence Brown Swivel Glider Recliner
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Recline, Swivel, USB |
| Style | Contemporary, Modern |
Reed Rocking Recliner- NAVY
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Riptyme Swivel Glider Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 32 × 41 in |
| Color | Grey, Quarry |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 42″D x 41″H |
Soho Living Collegedale Recliner
Spartacus – Oyster Power LOVESEAT CONSOLE w/ Power Headrest
| Dimensions | 40 × 88 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Spartacus |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Hugger |
Stonemeade Rocker Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 33 × 42 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 39″D x 42″H |
Trouper 724 Recliner Whiskey
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |
Vail Rocking Recliner
WillowBend Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 40 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 40″D x 40″H |
Load more products
Loading...