Color
Features
Style
Brand
Sort by
Brett Chair With Nails
| Dimensions | 38 × 43 × 37 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Brett |
Jayne Park Oversized Chair
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 51 × 42 in |
| Color | Brown, Pecan |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 45″D x 42″H |
Knox Chair
| Dimensions | 42 × 53 × 40 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown Finish |
| Style | Transitional |
| Collection | Knox |
Mahoney Chaise
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 35 × 37 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 62″D x 37″H |
Monarch – Butterscotch Manual Reclining Swivel Chair And Ottoman
| Dimensions | 36 × 33.5 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Butterscotch |
| Style | Contemporary |
| Collection | Monarch |
Parklynn Oversized Chair
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 47 × 38 in |
| Color | Brown, Desert |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 40″D x 38″H |
Philip Chair
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary, Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Thornton Fabric Chair and a Half
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 54 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |