Corey Manual Recliner
| Dimensions | 40.5 × 41.5 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Manual, Recline |
| Style | Transitional |
Hawthorn Rocking Recliner
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Stone |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Recliner, Rocker |
| Style | Transitional |
Jasper Wall Recliner-GARNET
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Red/Burgundy |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
| Detail Color | Garnet |
Sedgefield Rocker Recliner
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | White |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
Brooks Reclining Sofa
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Light Brown |
| Features | Customizable, Manual Recline, Recline |
| Style | Casual |
| Detail Color | TWIG |
Gemini Ivory Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Ivory |
| Features | Customizable, Glider, Leather, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Helen Recliner
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Wood |
| Style | Transitional |
Lackawanna Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
Mercer High Leg Power Recliner w/ Headrest
| Weight | 103.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 32 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Pebble |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Morrison Wall Recliner-SILVER
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Features | Customizable, Recline, Wall Hugger |
| Style | Transitional |
Polaris Medium Wide Power Lift Chair Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Power, Power Lift, Recline, Remote |
| Style | Casual |
Reed Rocking Recliner- NAVY
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Trouper 724 Recliner Whiskey
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |