Robbinsdale Nightstand
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.75 × 30.13 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Frohn Recliner
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 43 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 40″D x 42″H |
Galliden Nightstand
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 29 × 26.75 in |
| Color | Brown, Grey, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 27″H |
Valebeck Chairside End Table
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 14 × 25 in |
| Color | Black/Brown, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 17″D x 25″H |
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Bolsena Sofa
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 36 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 36″H |
Bolsena Loveseat
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 62 × 36 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 62″W x 38″D x 36″H |
Jettner 5′ x 7′ Rug
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.5 × 60 × 0.25 in |
| Color | Brown, Grey, Multi, White |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 84″D x 0″H |
Stonemeade Loveseat
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 67 × 39 in |
| Color | Brown, Nutmeg |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67″W x 41″D x 39″H |
Calverson Nightstand
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.93 × 19.69 × 21.18 in |
| Color | Brown, Mocha |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 15″D x 22″H |
Cayboni Nightstand
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.37 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
Stoneland Reclining Sofa
| Weight | 233 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 41″D x 42″H |
Alphons Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 41 in |
| Color | Briar, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 41″H |