Bolanburg Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
Feddinger Chest of Drawers
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.5 × 58 in |
| Color | Brown, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
High Profile Sofa
| Weight | 187 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 94 × 41 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 94″W x 45″D x 41″H |
Navi Queen Sofa Sleeper
| Weight | 202 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 89 × 39 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 89″W x 38″D x 39″H |
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33.5 × 42 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 37″D x 42″H |
Trinell Chest of Drawers
| Weight | 169 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.18 × 34.25 × 54.41 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 17″D x 55″H |
Alphons Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 41 in |
| Color | Brown, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 41″H |
Bolanburg Coffee Table with Lift Top
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.38 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 19″H |
Linus Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 25 in |
| Color | Black, Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 14″D x 25″H |
Porter Nightstand
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.75 × 29.75 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Stonemeade Sofa
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 92 × 39 in |
| Color | Brown, Nutmeg |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 92″W x 41″D x 39″H |
Trinell Full Bookcase Bed with 2 Storage Drawers
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91 × 66.5 × 57.25 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 66.5″W x 91″D x 57.25″H |
Feddinger Nightstand
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.88 × 29.88 in |
| Color | Brown, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Frohn Recliner
SimpleJoy Sofa
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 83 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 38″D x 40″H |